EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

BLOG

 • LED tv Ses var Görüntü yok arızası

  Günümüz teknolojisinde kullandığımız cihazlarin artık bir çoğunu LED aydınlatmalı LCD tvler oluşturmakta. Bunlarda modellere göre EDGE led ve MANTAR led olarak değişmekte.Resimleri paylaştığımız cihaz LG marka 42la640 modeline ait. Edge led olup ledler arasında en sağlam olan modellerdendir.Ortalama ömürleri en az 4 yıl kullanıma bağlı olarakda 8 yıla kadar rahat gitmektedir. Ve Diger markalarda da durum aynıdır.Yapısal olarak ısınarak bir süre sonra çatlamakta ve çalişmayan ledlerin sayısı yükselince tv de aydınlatma devre dışı kalarak cihazda görüntü görülmedi fakat ses geldiği şikayeti oluşturmaktadir. Çözümü ise LEd bar takımın yada takımlarının tamamen degiştirilmesidir.Tane degiştirmek müşterinin cihazinin diger ledlerinin bozulması ile tekrar dönmesinin sebebi olmaktadir.Tamir imkanlarıda vardır fakat bunlar sadece temin edilemeyen durumlarda ve tüm ledlerin degiştirilmesi ve özel ısısı sabitlenmiş cihazlarla yapılmak ile olabilmektedir.Fakat artık tüm cihazlarin ledleri temin edilebildiğinden tamir tavsiye edılmemektedir.Çünki cihazin panel soküldüğü zaman tozlanma ve  kof denen görüntüyü oluşturan parçaları yıprattığı için sürekli tamir edilmesi durumlarında panelde hatalara sebeb verebilmekte ve onarım maliyetlerini yükseltmektedir. ..

  LG 42la640 model cihazin aydınlatma arızası ile en son pes ederek servise getiren müşterimiz... 2 ay içersinde 4 defa bozulunca servise göre 150 tl daha ucuz onarım farkını bu resımlerle açıklıyoruz. Oysaki 4. tamirden sonra tekrar tamirin münkün olmadığı ve müşterimize en son cihazin iade edilmesi , tamir sürelerinde bekletilmesi , tekrar ücret talep edilmesi , sökülüp takılması esnasında oluşan deformasyonlar ve kirlernmesi.... 

  T

  DEVAMINI OKU
 • Sahte servislere dikkat !!!

  Formsuz ve yetkili servis olduğuna inanmadiğiniz kişilere cihazinizi teslim etmeyiniz tekrar getirmeyebilirler ayrıca normal bir servisten daha fazla fiyatlara onarimda yapılmakta... Yetkisi servislerin adi her firmanin çağrı merkezinden yada kurumsal sitesinden sorgu yaparak öğrenebilirsiniz..

  0850 ile ve hatta 444 ile başlayan kendilerine çagrı merkezı oluşturmuş internette günlük reklam vererek ön sayfalarda çıkarak insanlara servis olduğunu idda edip bölgede belirledikleri ve bir çoğunu tanımadıkları para göz ve sahtekarlık yapan firmalara yönlendirme yaparak insanlarin ürünleri formsuz alıp servisten 2 kat 3 kat rakamlarla ve yalan beyanlarla toplayıp dışarda tamir ederek 2. el parçalar ile yalan beyanlar ile bir çok kişiyi dolandirmaktadirlar.Bu sebeble servis formu olmadan , firma adını bilmediğiniz , konuşması ve hareketleri ile güven vermeyen insanlara itibar etmeyin... Firma adını araştırın ve Garanti belgesinde bulunan çağrı merkezlerı dışında numaralara itibar etmeyin ... Ekte bir müşterimizin evrağını paylaşıyorum .Bir çok fırma evrak vermeden evde tamir etmeden kredi kartınızdan onarım bedelini peşin alarak işlemler yapmaktadir.Hiç bir servis size form vermeden cihazinizi almaz ayrıca ücreti peşin almaz. Lütden dikkat edin paranızı ve cihazinizi böyle sahtekar dolandırıcılara kaptırmayın .!!!

   

   

  DEVAMINI OKU
Scroll